19.03.2015

Чи є «форс-мажор» лазівкою для невиконання фінансових зобов'язань нашою країною? – коментар до статті «Чи пробачать борги Україні?» журналу Forbes Україна.

Микола Орлов у своєму коментарі до статті зазначив, що не є суттєвим аргументом для власників облігацій і фактична втрата Україною частини території, як і військові дії на сході країни. Проспект емісії, зокрема умови випуску єврооблігацій, взагалі не передбачає якогось «форс-мажору» як лазівки для невиконання зобов'язань нашою країною. Найбільшими власниками українських бондів є фонди Franklin Templeton, BlackRock і Pimco – сукупно вони контролюють понад 50% українських євробондів. Отже, за ними і буде вирішальне слово. Кредитори України вже найняли консультанта – одного з найбільших приватних світових інвестфондів Blackstone. Українську сторону в цих питаннях представлятиме інвестиційний банк Lazard. Раніше ці ж сторони виконували схожі ролі в реструктуризації державного боргу Греції.

При цьому, як пояснює Микола Орлов, документація щодо емісії єврооблігацій України передбачає, що рішення про зміну суттєвих умов випуску (це і сума випуску, і розмір відсоткових платежів, і терміни погашення) ухвалюються 75% голосів при кворумі 2/3 від загального випуску облігацій. «Фактично це означає, що не менш як 50% власників облігацій мають проголосувати за таке рішення. У реальному житті це досить багато. Утім, «спільна біда», як показує практика, може зібрати і більший відсоток «щасливих» кредиторів. Ключове питання – пошук компромісу, прийнятного як для емітента, так і для такої більшості кредиторів», – підкреслює Орлов.

Повний текст статті читайте на сторінці журналу Forbes Україна.

Орлов Микола

Назад
Адреса:
01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 9
Тел:     +38 044 391 30 01
Факс:  +38 044 391 30 02
E-mail:  office@omp.com.ua