ERROR: 2
FILE: /var/www/ompveu/omp.com.ua/mvm/db/mysqli.php, строка 40.
mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50555 Library:100038
ERROR: 2
FILE: /var/www/ompveu/omp.com.ua/index.php, строка 16.
Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/ompveu/omp.com.ua/mvm/mvm.php:17)
Юридичні аспекти діяльності інтернет-аптек :: Юридична фірма "ОМП"

19.06.2018

Юридичні аспекти діяльності інтернет-аптек

У рамках 1-ї та 2-ї сесій 7-го Міжнародного фармацевтичного форуму «Аптеки світу–2018» учасники обговорили ключові тенденції фармацевтичного ринку України та країн-сусідів, регуляторні зміни, які чекають на операторів ринку, а також актуальні питання в контексті взаємодії виробників і представникіаптечного ритейлу.

Юридичні аспекти діяльності інтернет-аптек представив партнер юридичної фірми «ОМП» Ігор Огороднійчук, за словами якого, такі аптеки поділяються на 2 категорії: ліцензовані аптеки, які надають послуги з інтернет-замовлення лікарських засобів з подальшою їх доставкою клієнту або отриманням їх самовивозом; організатори, які не мають ліцензії на роздрібну торгівлю ліками і, відповідно, аптек. Вони позиціонують себе як компанії, які здійснюють доставку лікарських засобів (логісти, агрегатори цін).
Як відомо, Ліцензійні умови з господарської діяльності щодо обігу лікарських засобів, обмежу­ють можливість придбання лікарських засобів поза межами аптеки, але є нюанси:
  • перерахування грошей за придбання препаратів дистанційно можливе;
  • придбання лікарських засобів третьою особою за покупця також можливо в рамках договору доручення (глава 68 Цивільного кодексу України);
  • відбулися суттєві зміни в Кримінальному кодексі (КК) України і тепер за порушення Ліцензійних умов передбачена адміністративна відповідальність у вигляді фінансових санкцій.

Говорячи про проблематику та особливості реалізації доставки, І. Огороднійчук акцентував увагу на необхідності підписання договору доручення. Відбуваються доставка ліків, що містять підконтрольні речовини, здійснення логістами доставки рецептурних лікарських засобів. Не дотримуються температурні режими під час доставки препаратів. За відсутності регулювання в законодавстві юристи рекомендують логістам дотримуватися умов транспортування лікарських засобів, визначених Ліцензійними умовами для оптових компаній.

Очевидно, що з огляду на розвиток інтернет-торгівлі постає питання законодавчого врегулювання такого виду діяльності. «Логісти й агрегатори цін від цього не постраждають… Аптеки не зацікавлені здійснювати доставку. Це дуже складно робити на високому рівні. Тому вони зацікавлені у співпраці з логістами. Відповідно, логісти й агрегатори цін, які спеціалізуватимуться тільки на цьому, будуть укладати прямі договори й здійс­нювати доставку», — зауважив І. Огороднійчук.Назад
Адреса:
01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 9
Тел:     +38 044 391 30 01
Факс:  +38 044 391 30 02
E-mail:  office@omp.com.ua