24.02.2017

Щодо тенденцій у здійсненні контролю за дотриманням законодавства про рекламу

Інформація стосується діяльності фармацевтичних компаній в Україні

 ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

 Шановні пані та панове!

Інформуємо Вас про тенденції у здійсненні контролю за дотриманням законодавства про рекламу Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та її територіальними органами (далі разом – Держпродспоживслужба).

Зокрема, відповідно до частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 р., № 270/96-ВР (далі – Закон про рекламу), реклама лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації повинна містити текст-попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», що займає не менше 15 відсотків площі (тривалості) всієї реклами.

На сьогодні позиція Держпродспоживслужби однозначна та полягає у тому, що розміщення вказаного напису повинно здійснюватися на відповідній підложці (плашці), що не є прозорою. У випадку, якщо така плашка є прозорою, при вирахуванні площі обов’язкового напису Держпродспоживслужба бере до уваги не загальну площу плашки, а лише площу власне літер тексту-попередження.

Звертаємо Вашу увагу, що недотримання рекламодавцем законодавчої вимоги, передбаченої частиною четвертою статті 21 Закону про рекламу, так само як і порушення інших вимог законодавства України про рекламу, може слугувати підставою для притягнення рекламодавця до відповідальності, у тому числі, накладення штрафу у розмірі п’ятикратної вартості розповсюдженої реклами. Наразі ми спостерігаємо посилення уваги до рекламних матеріалів фармацевтичних компаній з боку Держпродспоживслужби.

У нас є позитивний досвід захисту фармацевтичних компаній у вказаній категорії справ. У випадку виникнення необхідності у більш детальному роз’ясненні положень законодавства, будь ласка, звертайтесь до нас у будь-який зручний для Вас час.

* * *

Просимо звернути Вашу увагу, що дані, викладені у цьому інформаційному листі, призначені для загального ознайомлення і не можуть вважатися юридичною консультацією. Висловлюємо сподівання, що ця інформація була корисною для Вас. Ми продовжуємо стежити за останніми змінами у законодавстві України та практиці його застосування.

У випадку виникнення необхідності у більш детальному роз’ясненні положень законодавства, будь ласка, звертайтесь до нас у будь-який зручний для Вас час.

Контактні особи:

Ігор Огороднійчук, партнер, +380 979054714 io@omp.ua

Наталія Мозгова, юрист, +380 44 391 30 01 n.mozgovaya@omp.ua

З повагою,

Юридична фірма «ОМП» Назад
Адреса:
01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 9
Тел:     +38 044 391 30 01
Факс:  +38 044 391 30 02
E-mail:  office@omp.com.ua