16.08.2018

ПРО СКАСУВАННЯ ВЕДЕННЯ ТРУДОВИХ КНИЖОК В ГДІП

Інформація стосується діяльності іноземних представництв в Україні 

Шановні пані та панове! 

Інформуємо Вас про те, що 18 липня 2018 року Кабінет Міністрів України видав Розпорядження № 513-р (далі – Розпорядження № 513-р). Вказаним Розпорядженням скасовується пункт 2.21 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства соціального захисту населення від 29 липня 1993 р. № 58 (далі – Інструкція про порядок ведення трудових книжок). 

Відповідно до зазначеної норми Інструкції про порядок ведення трудових книжок «трудові книжки громадян, які працюють за трудовими договорами в іноземних представництвах, у іноземних кореспондентів, співпрацівників міжнародних організацій та інших прирівнених до них іноземців на території України, зберігаються: в м. Києві – в Генеральній дирекції Київської міської ради з обслуговування іноземних представництв, в Автономній Республіці Крим - у філіалі Генеральної дирекції Київської міської ради з обслуговування іноземних представництв м. Ялти, в областях - в управліннях зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрацій або підприємствах, визначених обласними державними адміністраціями, у м. Севастополі - в міській державній адміністрації». Відповідно записи, зроблені у трудовій книжці іноземними представництвами, вважалися недійсними. 

Скасування цієї норми покликане мінімізувати необґрунтоване навантаження на бізнес в Україні, а також привести законодавство України у відповідність до вимог статті 129 Господарського кодексу України, відповідно до якої іноземні юридичні особи при здійсненні господарської діяльності в Україні прирівнюються у своєму статусі до юридичних осіб України. 

Просимо звернути увагу, що станом на сьогодні Розпорядження № 513-р ще не набуло чинності. Зазначені зміни наберуть чинності з дня, що настає за днем опублікування Розпорядження № 513-р. Ми продовжуємо стежити за останніми змінами у законодавстві України. 

* * * 

Просимо звернути Вашу увагу, що дані, викладені у цьому інформаційному листі, призначені для загального ознайомлення і не можуть вважатися юридичною консультацією. Висловлюємо сподівання, що ця інформація була корисною для Вас. У випадку виникнення необхідності у більш детальному роз’ясненні положень законодавства, будь ласка, звертайтесь до нас у будь-який зручний для Вас час. 

Контактні особи: 

Ігор Огороднійчук, партнер +380 44 391 30 01 io@omp.ua

Наталія Мозгова, старший юрист +380 44 391 30 01 n.mozgovaya@omp.ua

З повагою,

Юридична фірма «ОМП» 
Назад
Адреса:
01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 9
Тел:     +38 044 391 30 01
Факс:  +38 044 391 30 02
E-mail:  office@omp.com.ua