07.08.2018

ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПРИВЕДЕННЯ НАЗВ ПОСАД У ВІДПОВІДНІСТЬ З КЛАСИФІКАТОРОМ ПРОФЕСІЙ

Шановні пані та панове! 

Інформуємо Вас про те, що Міністерством фінансів України був виданий Наказ від 15.05.2018 р. № 511 (далі – Наказ № 511). Вказаним Наказом № 511 внесені зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435 (далі – Порядок). 

Відтепер при подачі Таблиці 5 Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби») до Додатку 4 ПорядкуЗвіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування») обов’язковим є зазначення коду класифікатора професій, коду ЗКППТР і професійної назви роботи відповідно до вимог Класифікатора професій. 

Так, зокрема, п. 8 Порядку прямо передбачає, що код класифікатора професій (код КП), код загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів (код ЗКППТР) та професійна назва роботи вибираються із довідника, що відповідає національному класифікатору України «Класифікатор професій ДК 003:2010». 

Доводимо також до Вашого відома, що вказана Таблиця 5 подається, якщо протягом звітного періоду: 

  • було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань) із застрахованою особою;
  • було укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;
  • особу було переведено на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника;
  • особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби (із виключенням зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо));
  • особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

Зважаючи на те, що 1 серпня 2018 року вказані вище зміни до Порядку набули чинності, рекомендуємо перевірити відповідність найменувань усіх посад чинному Класифікатору професій ДК 003:2010 та, за необхідності, здійснити відповідну адаптацію. 

* * * 

Просимо звернути Вашу увагу, що дані, викладені у цьому інформаційному листі, призначені для загального ознайомлення і не можуть вважатися юридичною консультацією. Висловлюємо сподівання, що ця інформація була корисною для Вас. У випадку виникнення необхідності у більш детальному роз’ясненні положень законодавства та/або приведенні найменувань посад у відповідність з актуальними вимогами Класифікатора професій ДК 003:2010, будь ласка, звертайтесь до нас у будь-який зручний для Вас час. 

Контактні особи: 

Ігор Огороднійчук, партнер +380 44 391 30 01 io@omp.ua

Наталія Мозгова, старший юрист +380 44 391 30 01 n.mozgovaya@omp.ua

З повагою,

Юридична фірма «ОМП» Назад
Адреса:
01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 9
Тел:     +38 044 391 30 01
Факс:  +38 044 391 30 02
E-mail:  office@omp.com.ua