12.10.2017

Повідомлення щодо останніх тенденцій у здійсненні контролю за дотриманням законодавства у сфері промоції лікарських засобів, виробів медичного призначення та дієтичних добавок

Шановні пані та панове!

Інформуємо Вас про останні тенденції у здійсненні контролю за дотриманням законодавства у сфері промоції лікарських засобів, виробів медичного призначення та дієтичних добавок. 

Зокрема, 14 вересня 2017 року Дніпровською міською радою був виданий Наказ «Про обмеження, встановлені для медичних працівників під час здійснення ними професійної діяльності» № 473 (далі – Наказ № 473).  

Керуючись статтею 78-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», а також Законом України «Про запобігання корупції», головним лікарям під час здійснення своєї професійної діяльності було заборонено вчиняти такі дії: 
  • одержувати неправомірну вигоду від фармкомпаній;
  • одержувати від фармкомпаній зразки лікарських засобів, виробів медичного призначення для використання у професійній діяльності (крім випадків, пов’язаних з проведенням відповідно до договорів клінічних досліджень/клінічних випробувань);
  • рекламувати лікарські засоби, вироби медичного призначення, у тому числі виписувати лікарські засоби на бланках рекламного характеру та зазначати виробників лікарських засобів;
  • скеровувати пацієнтів у визначені аптечні заклади з метою отримання неправомірної вигоди;
  • спілкуватися з представниками компаній, які здійснюють виробництво або реалізацію лікарських засобів/виробів медичного призначення/дієтичних добавок/харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання та інших, в робочий час. 
Таким чином, окрім дублювання вже наявних законодавчих обмежень щодо професійної діяльності медичних працівників, Наказом № 473 було додатково прямо заборонено візити медичних представників фармкомпаній до ЛПУ, якщо такий візит відбувається протягом робочого дня лікаря. При цьому наголошується, що можливою формою надання інформації про лікарські засоби для представників фармкомпаній в ЛПУ міста є їхня участь в клінічних конференціях та переривчатих курсах. 

У свою чергу, Наказом № 473 доручається головним лікарям у строк до 10 жовтня 2017 року  видати відповідний наказ по ЛПУ, яким будуть закріплені аналогічні обмеження, встановлені для медичних працівників під час здійснення ними професійної діяльності. Окрім цього, головні лікарі будуть зобов’язані щомісячно інформувати Дніпровську міську раду про усі випадки візитів медрепів до ЛПУ та інші порушення вимог, які зазначених вище. 

Ми розуміємо, що станом на сьогодні вказаний Наказ № 473 перебуває на етапі імплементації. Наша фірма розробила низку заходів, спрямованих на захист фармвиробників на період впровадження Наказу № 473

* * *
Просимо звернути Вашу увагу, що дані, викладені у цьому інформаційному листі, призначені для загального ознайомлення і не можуть вважатися юридичною консультацією. Висловлюємо сподівання, що ця інформація була корисною для Вас. Ми продовжуємо стежити за останніми змінами у законодавстві України та практиці його застосування.
 
У випадку виникнення необхідності у більш детальному роз’ясненні положень законодавства, будь ласка, звертайтесь до нас у будь-який зручний для Вас час.

Контактні особи:
Ігор Огороднійчук, партнер
+380 97 905 47 14; +380 44 391 30 06 io@omp.ua
 Микола Орлов, партнер
+380 50 381 31 01; +380 44 391 30 01 mo@omp.ua
Наталія Мозгова, юрист
+380 73 420 36 09; +380 44 391 30 01 n.mozgovaya@omp.ua
 
З повагою,
Юридична фірма «ОМП» Назад
Адреса:
01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 9
Тел:     +38 044 391 30 01
Факс:  +38 044 391 30 02
E-mail:  office@omp.com.ua