30.10.2018

ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ У МАРКУВАННІ ЗА СИСТЕМОЮ SI.Інформація стосується діяльності фармацевтичних компаній в Україні

Шановні пані та панове! 

Інформуємо Вас про те, що 29 жовтня 2018 року на офіційному сайті Мінекономрозвитку було розміщено довгоочікуваний Проект наказу "Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 04 серпня 2015 року № 914" (далі – Проект). 

Проект передбачає відстрочку у дотриманні компаніями найбільш суперечливих вимог Наказу «Про затвердження визначень основних одиниць SI, назв та визначень похідних одиниць SI (…)» № 914 (далі – Наказ № 914) на період до 01 січня 2021 року. При цьому продукція, що буде введена в обіг до цього терміну (без урахування відповідних вимог Наказу № 914), зможе залишатися в обігу до закінчення строку її служби (придатності). 

Нагадуємо, що у 2015 році було видано Наказ № 914, дія якого повинна поширюватися як на лікарські засоби, так і на парфумерно-косметичну продукцію, продукцію побутової хімії, харчові продукти (у т.ч. дієтичні добавки), медичні вироби тощо. При цьому Наказ № 914 досі передбачає низку несумісних норм з вимогами галузевого регулювання. Так, наприклад, він встановлює, що на маркуванні продукції застосовуються міжнародні позначення одиниць вимірювання, з використанням літер латинського чи грецького алфавіту (наприклад, «ml», «kg»). За цією логікою на ринку України з 01.01.2019 р. не може бути введена в обіг продукція, у маркуванні якої застосовані тільки українські позначення одиниць вимірювання (наприклад, «мл», «кг»). 

Як наслідок надзвичайно активного обговорення цього питання влітку-восени поточного року, врешті-решт Мінекономрозвитку запропонувало подовжити перехідний період, який дасть компаніям достатній час для адаптації і поступового переходу до міжнародних позначень одиниць вимірювання при зміні маркування та списанні залишків пакувальних матеріалів. Протягом цього часу органи державної влади також матимуть можливість усунути законодавчі колізії у відповідному галузевому регулюванні, у тому числі щодо реєстрації лікарських засобів. 

Зважаючи на ситуацію, що склалася, та гостру реакцію ринку на цю проблему, ми оцінюємо ймовірність прийняття Проекту як високу. Пропонуємо Вам стежити за останніми змінами у законодавстві з цього питання, що очевидно матимуть місце до кінця поточного року. 

* * * 

Просимо звернути Вашу увагу, що дані, викладені у цьому інформаційному листі, призначені для загального ознайомлення і не можуть вважатися юридичною консультацією. Висловлюємо сподівання, що ця інформація була корисною для Вас. У випадку виникнення необхідності у більш детальному роз’ясненні положень законодавства, будь ласка, звертайтесь до нас у будь-який зручний для Вас час. 

Контактні особи: 

Ігор Огороднійчук, партнер +380 44 391 30 01 io@omp.ua

Наталія Мозгова, старший юрист +380 44 391 30 01 nm@omp.ua

 З повагою, Юридична фірма «ОМП» Назад
Адреса:
01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 9
Тел:     +38 044 391 30 01
Факс:  +38 044 391 30 02
E-mail:  office@omp.com.ua