27.04.2018

Больові точки при роботі з персоналом. Новини з юридичного поля

12 квітня 2018 року відбулася 9 Спеціалізована конференція-практикум «Sales Force Efficienсy-2018», Організаторами цього заходу виступили компанії «МОРІОН» та «УкрКомЕкспо». Третій заключний візит конференції був присвячений кадровим питанням.

Ігор Огороднійчук, партнер юридичної компанії «ОМП», висвітлив основні питання щодо трудових відносин з персоналом, з якими часто вертаются до юристів.

Доповідач звернув увагу, що відповідно до змін в ст. 26 Кодексу законів про працю України, випробувальний термін не встановлюється при прийнятті на роботу осіб, з якими укладається строковий трудовий договір на строк до 12 міс, а також внутрішньо переміщених осіб (переселенців).

1. GPS-моніторинг - метод, які застосовують фармкомпанії для відстеження роботи співробітників (чи виконали вони намічений план візитів). Чи можуть дані GPS-моніторингу послужити підставою для звільнення співробітника, якщо в цих даних говориться про невиконання співробітником своєї роботи? За словами доповідача, з юридичної точки зору, це можливо за умови, якщо в трудовому договорі прописано, що здійснюється GPS-моніторинг для підтвердження локації співробітника, а також наявності плану візитів, які співробітник повинен виконувати.

2. Про зміну істотних умов праці співробітники повинні бути повідомлені не менш, ніж за 2 міс до введення відповідних змін. За словами доповідача, якщо в контракті чітко не передбачено, що компанія надає ті чи інші блага (транспортний засіб, комп'ютер, мобільний телефон, планшет, стіл і стілець) - це не є істотною умовою праці.

3. Garden Leave – розповсюджена за кордоном практика за якою співробітник, що вже проінформований про звільнення, протягом деякого часу зберігає свою позицію і заробітну плату в компанії, але не допускається безпосередньо до роботи. Ігор відзначив , що і в Україні у компаній є така можливість, як тимчасове відсторонення від роботи працівника зі збереженням заробітної плати, наприклад, на час проведення службового розслідування. Назад
Адреса:
01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 9
Тел:     +38 044 391 30 01
Факс:  +38 044 391 30 02
E-mail:  office@omp.com.ua